chowany wąż

Retraflex – system chowanego węża dla odkurzaczy centralnych

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Odkurzacz centralny to niezwykle proste i wygodne w użytku urządzenie zapewniające domownikom maksymalną czystość. Zakup takiego urządzenia to doskonała inwestycja na długie lata, dzięki której Twoje życie stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze. W dzisiejszym wpisie opiszemy innowacyjne rozwiązanie stosowane w najnowszych odkurzaczach centralnych – system chowanego węża Retraflex!

Czym charakteryzuje się odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to instalacja składająca się z jednostki centralnej, do której odprowadzane są nieczystości zebrane podczas odkurzania, systemu rur zamontowanych w ścianach, posadzkach, niekiedy stropach budynku, gniazd ssących rozmieszczonych w różnych miejscach w domu oraz elastycznego węża, który podpina się do wybranego gniazda. Jednostka centralna umiejscowiona jest najczęściej w pomieszczeniach gospodarczych (np. w garażu, piwnicy albo kotłowni). Dzięki takiej konstrukcji użytkownicy mogą odkurzać swój dom bez problemu ciągnących się za odkurzaczem kabli oraz ciężkiego urządzenia, które często obija meble, a także utrudnia szybkie sprzątnięcie klatek schodowych.

Odkurzacz centralny zapewnia ciche, skuteczne i wygodne sprzątanie. Wielką zaletą takich systemów jest również gwarancja czystości powietrza. To doskonała propozycja dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych na nieprzyjemne zapachy wydobywające się z worków na brud tradycyjnych odkurzaczy.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz centralny wyposażony w system Retraflex?

System Retraflex to niezwykle wygodne rozwiązanie ułatwiające efektywne sprzątanie domu. Wąż Retraflex całkowicie chowa się wewnątrz instalacji ssącej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu siły ssącej jednostki centralnej. Wystarczy kilka sekund, aby wąż został zassany do wnętrza ściany! Po zakończeniu odkurzania wąż tego typu błyskawicznie chowa się w instalacji, a domownicy mogą cieszyć się wolną przestrzenią.

Kolejną zaletą węży ssących Retraflex jest to, że dzięki nim odkurzacz centralny jest dostępny natychmiast na każdym poziomie domu. Decydując się na montaż systemu Retraflex, nie musisz już zaprzątać sobie głowy przenoszeniem z miejsca na miejsce zwoju węża. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu i zapewnienie sobie maksymalnej wygody. Na którymkolwiek poziomie domu znajdujesz się, możesz szybko wyciągnąć ze ściany wąż o odpowiedniej długości i usunąć wszelkie zabrudzenia oraz kurz. Dzięki systemowi Retraflex odkurzanie przebiega jeszcze sprawniej, gdyż odkurzacz centralny jest zawsze w zasięgu ręki.

Czy w każdym domu można zamontować system chowanego węża Retraflex?

System chowanego węża Retraflex został zaprojektowany tak, aby można go było zainstalować w każdym domu. Nadaje się zatem zarówno do budynków murowanych, jak i konstrukcji szkieletowych. Gniazda ssące systemu Retraflex są dostępne w kilku kolorach, więc można je dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Węże ssące Retraflex mają różne długości – od 9 do 18 metrów, dzięki czemu ich długość może być optymalnie dopasowana do potrzeb danego domu. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podobne wpisy