Bezkurzu.pl | System chowanego węża Retra Flex Piaseczno, Warszawa
16220
page-template-default,page,page-id-16220,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Retra Flex

INFORMACJE

To zupełnie nowa alternatywa dla systemu Hide-a-Hose. W przeciwieństwie do H-a-H który jest przeznaczony do zabudowy szkieletowej, Retraflex jest dedykowany dla budownictwa murowanego. Dzięki zastosowaniu już na pierwszym etapie pełnej puszki instalacyjnej jest on solidnie obsadzony w murze. Do której w drugim etapie jest zakładana jedynie maskownica w wybranym przez inwestora kolorze.

Różnice pomiędzy zestawami montażowymi H-a-H i Retra Flex

Kolejną innowacją w systemie RetraFlex jest uruchamianie systemu i blokada węża jednym ruchem. Zamiast cięgna i obrotowego niewygodnego pierścienia znanego z systemu H-a-H, w systemie RetraFlex zastosowano jeden wspólny mechanizm załączająco-blokujący.

Zestaw instalacyjny Hide-a-Hose

Zestaw instalacyjny Retra Flex

W systemie H-a-H to jedynie ramka która w ścianach murowanych wymaga zabezpieczenia przed zalaniem wnęki na gniazdo tynkiem. Ponadto rura instalacji musi być ruchoma ponieważ króciec przyłączeniowy gniazda nie “uznaje” żadnej tolerancji dla grubości tynku. jest to system do płyt G-K. Oczywiście jest on od kilku lat montowany w domach w technologii murowanej, jednak montaż jego bardziej przypomina prowizorkę niż profesjonalna instalację.

Jak widać na zdjęciach “biały” montaż systemu RetraFlex jest identyczny z montażem systemu klasycznego odkurzacza centralnego. Eliminuje sie w ten sposób naprężenia jakie powstają przy systemie Hide-a-Hose które często doprowadzają podczas montażu lub co gorsza użytkowania do pękania tynku.

Tolerancja na grubość tynku Retra Flex

Zestaw instalacyjny Retra Flex

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

1. Otwórz klapkę gniazda ssącego Retraflex i wyciągnij odpowiednią ilość węża ssącego.

2. Wyciągnij czarną dźwignię – spowoduje to włączenie jednostki centralnej i zablokowanie węża ssącego.

3. Po zakończonym sprzątaniu odłącz założone wcześniej akcesoria.

4. Popchnij czarną dźwignię aby odblokować wąż.

5. Zatkaj ręką otwór w rurze ssącej – wąż samoczynnie schowa się w instalacji.

6. Zamknij klapkę gniazda ssącego aby wyłączyć system.

Nie męcz się, odpocznij
Uwaga!

W systemie “Retra Flex 2”, ramki maskujące są jedynie w kolorze białym.