Retra Flex

ODKURZACZ CENTRALNY RETRA FLEX

Odkurzacz centralny Retra Flex to innowacyjna alternatywa dla systemu Hide-a-Hose, przeznaczonego do zabudowy szkieletowej. Oferowane urządzenie może zostać zainstalowane w budownictwie murowanym, co jest ogromnym ułatwieniem dla wielu użytkowników chcących przestawić się na wydajniejsze i nowocześniejsze sprzątanie. Już na pierwszym etapie montażu stosuje się pełną puszkę instalacyjną, dzięki czemu odkurzacz centralny Retra Flex zostaje solidnie obsadzony w murze. Na następnych etapach zakłada się wyłącznie maskownicę w dowolnie wybranym kolorze.

Jak działa odkurzacz centralny Retra Flex?

Korzystając z odkurzacza centralnego Retra Flex, użytkownik nie nosi ze sobą węża ssącego, a jedynie wyciąga go z instalacji, która oprócz swojej podstawowej roli spełnia funkcję magazynu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko oszczędzamy miejsce, ale także niwelujemy ryzyko uporczywego zwinięcia się węża ssącego (w tak zwane ósemki). Aby po skończonej pracy schować wąż, wystarczy dłonią zatkać jego koniec i zwolnić blokadę. Resztę wykona siła ssąca poprawnie dobranego odkurzacza centralnego dostępnego w mojej ofercie.

Odkurzacz centralny RetraFlex to zupełnie nowa alternatywa dla systemu Hide-a-Hose. W przeciwieństwie do H-a-H, który jest przeznaczony do zabudowy szkieletowej, Retraflex jest dedykowany dla budownictwa murowanego. Dzięki zastosowaniu już na pierwszym etapie pełnej puszki instalacyjnej jest on solidnie obsadzony w murze. Do której w drugim etapie jest zakładana jedynie maskownica w wybranym przez inwestora kolorze.

system chowanego węża

Różnice pomiędzy zestawami montażowymi H-a-H i Retra Flex

Kolejną innowacją w systemie, wykorzystywanym przez odkurzacz centralny RetraFlex, jest uruchamianie systemu i blokada węża jednym ruchem. Zamiast cięgna i obrotowego niewygodnego pierścienia, znanego z systemu H-a-H, w systemie RetraFlex zastosowano jeden wspólny mechanizm załączająco-blokujący.

hide a hose

Zestaw instalacyjny Hide-a-Hose

retra flex

Zestaw instalacyjny Retra Flex

W systemie H-a-H to jedynie ramka, która w ścianach murowanych wymaga zabezpieczenia przed zalaniem wnęki na gniazdo tynkiem. Ponadto rura instalacji musi być ruchoma, ponieważ króciec przyłączeniowy gniazda nie „uznaje” żadnej tolerancji dla grubości tynku. Jest to system do płyt G-K. Oczywiście jest on od kilku lat montowany w domach w technologii murowanej, jednak montaż jego bardziej przypomina prowizorkę niż profesjonalną instalację.

Jak widać na zdjęciach, „biały” montaż systemu RetraFlex jest identyczny z montażem systemu klasycznego odkurzacza centralnego. Eliminuje się w ten sposób naprężenia, jakie powstają przy systemie Hide-a-Hose, które często doprowadzają podczas montażu lub – co gorsza – użytkowania do pękania tynku. A wszystko to wspomaga system chowanego węża, pozwalający na komfortowe sprzątanie w każdym miejscu.

retra flex

Tolerancja na grubość tynku Retra Flex

retra flex

Zestaw instalacyjny Retra Flex

SPOSÓB UŻYTKOWANIA RETRA FLEX

Retra Flex - etap 1

1. Otwórz klapkę gniazda ssącego Retraflex i wyciągnij odpowiednią ilość węża ssącego.

Retra Flex - etap 2

2. Wyciągnij czarną dźwignię – spowoduje to włączenie jednostki centralnej i zablokowanie węża ssącego.

Retra Flex - etap 3 (rączka odkurzacza)

3. Po zakończonym sprzątaniu odłącz założone wcześniej akcesoria.

Retra Flex - etap 4

4. Popchnij czarną dźwignię aby odblokować wąż.

Retra Flex - etap 5

5. Zatkaj ręką otwór w rurze ssącej – wąż samoczynnie schowa się w instalacji.

Retra Flex - etap 6

6. Zamknij klapkę gniazda ssącego aby wyłączyć system.

Nie męcz się, odpocznij

Rodzina

Uwaga!

W systemie “Retra Flex 2”, ramki maskujące są jedynie w kolorze białym.