cyklon odkurzacz

Dlaczego odkurzacze centralne są polecane dla alergików?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Coraz więcej ludzi boryka się z problemem alergii. Czynnikiem alergizującym są wszechobecne w domach roztocza i ich odchody. Sprzątanie ich przy pomocy klasycznego odkurzacza domowego może jeszcze bardziej zaszkodzić alergikom. Wbrew pozorom kurz zassany do takiego urządzenia nie pozostaje w nim na zawsze, jego część jest wydmuchiwana z drugiej strony. Ten charakterystyczne zapaszek, który czujemy odkurzając, to nic innego jak przypieczone alergeny. To bardzo niekorzystne dla alergików zjawisko. Najlepszym sposobem na bezpieczne usuwanie kurzu z ich otoczenia jest zastosowanie odkurzacza centralnego.

Jak jest zbudowany odkurzacz centralny?

Sercem instalacji odkurzacza centralnego jest jednostka centralna. To element ssący połączony specjalnymi rurami z gniazdami ssącymi rozmieszczonymi w wybranych pomieszczeniach w całym domu. Jednostkę centralną montuje się w piwnicy, garażu albo kotłowni. To właśnie tam znajduje się też pojemnik, w którym gromadzony jest zebrany podczas sprzątania kurz. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko niebywały komfort, ale także czyste powietrze, w którym nawet podczas odkurzania nie dochodzi do niebezpiecznej dla alergików reemisji drobinek kurzu.

Dlaczego odkurzacz centralny to najlepszy wybór dla alergików?

Najważniejszym elementem walki z alergią jest regularne usuwanie alergenów z najbliższego otoczenia chorego. Stosując tradycyjny odkurzacz, masz złudne wrażenie usuwania wszystkich drobinek kurzu. Tak naprawdę podczas odkurzania część wsysanego do jego wnętrza kurzu trafia z powrotem do powietrza, gdyż jest wydmuchiwana z drugiej strony urządzenia. To zjawisko jest bardzo niebezpieczne dla alergików, bo powoduje pogorszenie stanu ich zdrowia.

Używając odkurzacza centralnego, masz pewność, że wszystkie drobinki kurzu trafiają bezpośrednio do rury podłączonej do gniazda ssącego, a następnie z dużą prędkością są transportowane rurami do jednostki centralnej, który znajduje się w piwnicy, garażu lub kotłowni. Odkurzacz centralny nie wyrzuca powietrza do wnętrza pomieszczenia, lecz po zatrzymaniu kurzu usuwa je na zewnątrz, masz więc pewność, że jest ono całkowicie czyste i pozbawione alergenów.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podobne wpisy