odkurzacz centralny

Czy montaż odkurzacza centralnego w domu jest opłacalny?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Odkurzanie domu jednorodzinnego to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Powierzchnia domu jest najczęściej większa od mieszkania, a dodatkowo sprawę utrudnia fakt, iż trzeba odkurzyć kilka kondygnacji. Klatki schodowe są szczególnie kłopotliwe podczas sprzątania, jeżeli masz do dyspozycji tylko tradycyjny odkurzacz, który trzeba za sobą wszędzie nosić. Jeśli mieszkasz w domu, to montaż odkurzacza centralnego może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu zapomnisz o trudach codziennego sprzątania, a nawet je polubisz! Zastanawiasz się, czy montaż jednostki centralnej w ogóle się opłaca? Przeczytaj, jakie są największe zalety tego urządzenia!

Dlaczego warto zdecydować się na montaż odkurzacza centralnego w domu?

1. Dbasz o zdrowie domowników

Montaż odkurzacza centralnego niesie za sobą wiele korzyści, ale jedną z najistotniejszych jest to, iż jest on znacznie zdrowszy od klasycznych odkurzaczy. Sprzątając kurz i inne nieczystości, nie emituje nieprzyjemnego zapachu i nie powoduje niezdrowego zapylenia. Przefiltrowane powietrze jest wyrzucane poza dom. Dzięki temu to, czego nie zatrzymają filtry nie pozostaje w pomieszczeniu, a powietrze znajdujące się wewnątrz jest czyste. Jest to więc doskonała propozycja dla alergików.

2. Zapewniasz sobie najwyższy komfort podczas sprzątania

Odkurzając dom odkurzaczem centralnym, dbasz o swój komfort. Urządzenie to składa się z jednostki centralnej zbierającej kurz, która jest montowana najczęściej w pomieszczeniu gospodarczym, gniazd ssących umiejscowionych w wybranych punktach oraz elastycznego węża, który waży zaledwie około 1 kg. Co nie jest bez znaczenia przy coraz częstszych schorzeniach kręgosłupa. Dzięki temu odkurzanie jest wygodne i przebiega bardzo sprawnie. Podczas sprzątania nie ma również ryzyka, że poobijasz meble urządzeniem, które ciągnie się za Tobą, a odkurzanie klatki schodowej przebiega bez żadnych problemów, gdyż nie musisz już dźwigać ze sobą po schodach ciężkiego i nieporęcznego odkurzacza. Nie musisz się też przejmować plątaniną kabli, które dodatkowo utrudniają sprzątanie.

3. Zawsze masz pewność dokładnego czyszczenia

Odkurzanie przy użyciu jednostki centralnej jest bardzo skuteczne. Urządzenie tego typu charakteryzują się olbrzymią mocą ssącą na poziomie 700 Air Wat, podczas gdy najsilniejsze odkurzacze domowe nie przekraczają 200 AirWatt. dzięki czemu bez problemu rozprawią się z każdym zabrudzeniem. Jego moc nie zmniejsza się nawet przy zapełnionym zbiorniku.

4. Odkurzanie nie zakłóca spokoju w domu

Odkurzacz centralny pracuje bardzo cicho, gdyż jest zamontowany daleko od czyszczonych pomieszczeń. Dzięki temu nawet podczas odkurzania można swobodnie rozmawiać, słuchać muzyki albo oglądać telewizję. Jednostka centralna umożliwia efektywne odkurzanie nawet wtedy, gdy najmłodsi domownicy pogrążeni są we śnie.

5. Obsługa odkurzacza centralnego jest mało wymagająca

Odkurzacz centralny jest prawie bezobsługowy. Worki na nieczystości są bardzo pojemne, dzięki czemu trzeba je wymieniać mniej więcej raz na pół roku, a czasem nawet rzadziej. Co najważniejsze nie trzymamy ich w szafie.

Czy montaż odkurzacza centralnego się opłaca?

Choć wiele osób może mieć mieszane uczucia dotyczące opłacalności montażu odkurzacza centralnego w swoim domu, to inwestycja ta jest bardzo dobra i szybko się zwraca. Jednostka centralna to urządzenie maksymalnie dopasowane do specyfiki danego domu i wymagań jego mieszkańców. Obsługa odkurzacza centralnego jest bardzo prosta i nie sprawia żadnych problemów. Dzięki poręczności i niewielkiej wadze węża mogą nim wygodnie sprzątać nawet osoby starsze lub dzieci.

Używanie tego typu urządzenia jest również korzystne dla zdrowia wszystkich domowników, gdyż zapewnia im czyste powietrze pozbawione pyłków i alergenów. Odkurzacz centralny jest mało awaryjny. W swojej pracy zawodowej nie rzadko spotykam odkurzacze centralne marki Cyclovac, które mają po 20 lat. Psują się one znacznie rzadziej od tradycyjnych odkurzaczy i wyróżnia je dłuższa żywotność, dlatego nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny, warto go zamontować i cieszyć się łatwym i skutecznym sprzątaniem przez wiele lat![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podobne wpisy