Pompy ciepła

 

Pompa ciepła-fanaberia czy konieczność?

NETSU pompa ciepła
Pompy ciepła

Specjalizuję się w instalacji pomp ciepła, klimatyzacji i rekuperacji oraz odkurzaczy centralnych. Zdecydowaną większość realizacji wykonuję w Grójcu, Piasecznie i Tarczynie, Górze Kalwarii, Konstancinie Jeziornej, Białobrzegach, i Otwocku. Pompy ciepła stały się popularnym i ekonomicznym źródłem ogrzewania, ponieważ pobierają energię cieplną z otoczenia urządzenia – a energia elektryczna wykorzystywana jest tylko do pracy sprężarki. Podłączone przeze mnie pompy podlegają zgłoszeniom do programu „Czyste Powietrze”, zmniejszającego emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Oferuję także planowanie i montaż rekuperacji, która pozwala zmniejszyć koszty budowy i ogrzewania domu, poprzez pominięcie etapu stawiania kominów.

Zalety korzystania z pomp ciepła

Pompy ciepła w trakcie kilku lat przeszły błyskawiczną drogę ewolucyjną. Nie tylko technologiczną, ale co najważniejsze cenową. Minęły czasy, kiedy pompa ciepła wymagała kosztownych prac ziemnych, a cena urządzenia była nieporównywalnie wysoka do innych form ogrzewania budynków. Obecnie montaż pompy ciepła ogranicza się do jej zakupu, posadowienia i podłączenia przez wykwalifikowany personel z odpowiednimi uprawnieniami.

Budując lub remontując dom w czasie gdy coraz większy nacisk kładziemy na ochronę środowiska oraz oszczędności warto zastanowić się nad ekologicznym, efektywnym i tanim w eksploatacji źródłem ogrzewania. Pomijając wszelkie alternatywne sposoby pozyskiwanie energii cieplnej, wybierzmy sprawdzoną i tanią technologię, jaką oferują pompy ciepła, wykorzystujące do pracy te same prawa fizyki co klimatyzatory. Mało kto sobie zdaje sprawę, że ponad połowa kosztów utrzymania domu to wydatki związane z jego ogrzewaniem i uzyskaniem ciepłej wody. Montując pompę ciepła można w prosty sposób uniezależnić się od ciągle rosnących cen paliw kopalnych i nie przyczyniać się do degradacji środowiska. Jednocześnie zyskujemy urządzenie, które przy prawidłowej eksploatacji będzie pracowało dziesiątki lat.

Każda pompa ciepła jest konstrukcja niezwykle innowacyjną i nowoczesną. Jest to urządzenie praktycznie bezobsługowe. Ingerencja użytkownika ogranicza się jedynie do ustawienia wymaganej temperatury na termostacie. Można także ustawić regulacje pogodową oraz różne wartości ogrzewania w ciągu tygodnia lub doby. Obsługa odbywa się bez udziału użytkownika co gwarantuje oszczędność czasu, komfort i wygodę. Metoda pozyskiwania ciepła jest coraz bardzo efektywna – a co ważne – opłacalna. Instalacja pompy ciepła generuje duże oszczędności w skali roku.

Dla kogo instalacja pompy ciepła?

Instalacja pompy ciepła jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. W ostatnim czasie wszyscy zauważaliśmy i odczuliśmy wzrost cen energii i surowców kopalnych. Budując dom, szukamy jak najefektywniejszego źródła ciepła, które nie tylko zapewni nam niskie koszty utrzymania, ale także bezawaryjną pracę przez wiele lat. Może nie każdy zdaje sobie sprawę, że koszty ogrzewania to obecnie ok. 30% całorocznych kosztów utrzymania tradycyjnego domu lub więcej.

Program „Czyste Powietrze” – oszczędności dla gospodarstwa domowego

Program „Czyste Powietrze” pozwala na stosowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, mających generować źródła ogrzewania budynków. Dzięki dofinansowaniu w programie „Czyste Powietrze” cena montażu pompy ciepła zostaje znacząco obniżona – w związku ze zmieniającymi się przepisami, wyeliminowana zostaje konieczność wymiany kotła. Montaż pompy ciepła pozwala generować niższe koszty budowy domu. Poza brakiem konieczności budowy kominów i magazynu opału pompa może pracować tylko nocą, co przy odpowiedniej taryfie pozwala uzyskać kolejne oszczędności. Do domu, w którym zainstalowana będzie pompa ciepła nie trzeba doprowadzać gazociągu. Mało kto wie, że gaz ma zmienną jakość opałową, co oznacza, że często potrzeba więcej gazu do podgrzania tej samej ilości wody, a użytkownik płaci za zużyte m3, niezależnie od jego jakości. Koszty eksploatacji generują mniej opłat przesyłowo abonamentowych, które są składową opłaty za przesył gazu i stanowią jej znaczący odsetek. Nie ma potrzeby szukania dobrego jakościowo paliwa, co ma znaczący wpływ na trwałość kotła na paliwo stałe.

Zapraszam do zapoznania się z faktami i mitami na temat pomp ciepła.