Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny:

jest w Europie tak samo popularny jak centralne ogrzewanie, w polsce coraz bardziej wsród ludzi w każdym wieku, otwartych na światowe trendy, ceniących sobie wygodę i komfort. Odkurzacze centralne są szczególnie przydatne w domach jednorodzinnych, rezydencjach, budynkach użyteczności publicznej, biurach itp. Zdecydowanie podnosi ich standard oraz wygodę uzytkowania przy niedużych nakładach finansowych.

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami amerykańskimi i europejskimi oraz nowatorskim rozwiązaniom jestesmy w stanie zaspokoic oczekiwania każdego klienta.

Co to jest odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy. Instalacje centralnego odkurzania można zakładać domach i biurowcach oraz innych budynkach, zarówno tych nowobudowanych jak i już istniejących. 

W skład systemu centralnego odkurzania wchodzą: 

  • Odkurzacz centralny, montowany z reguły w garażu lub innym pomieszczeniu technicznym w budynku.
  • Systemu dedykowanych rur i kształtek   wykonanych z 2-calowych rur z PCV, które są Układane głownie pod podłogą rzadziej w ścianach i nad susfitem podwieszanym. Łączą one  jednostkę centralną z gniazdami ssącymi.
  • Elementów końcowych takich jak odpowiednio rozmieszczonych gniazd, tak, aby po podłączeniu węża można było wygodnie odkurzyć całą powierzchnie domu lub biura, oraz szufelek automatycznych, WallyFlex, Roller  oraz Vroom Central, odpowiednio rozmieszczonych 
  • Zestawy akcesoriów do sprzątania składające się z węża ssawnego (z wyłącznikiem lub bez o długości od 7 do 15m), teleskopu (metalowego lub plastikowego), zestawu ssawek do powierzchni gładkich i materiałowych, mopów do kurzu oraz turbo szczotek (do wykładzin, dywanów i tapicerki).

 

Dlaczego zamiast tradycyjnego odkurzacza przenośnego wybrać System Centralnego Odkurzania? 

  • Montowana na stałe jednostka centralna w Systemie Centralnego Odkurzania posiada silnik o zwiększonej mocy, przez co wydajność i moc ssąca takiego rozwiązania jest ponad kilku-krotnie większa od tradycyjnych rozwiązań. Pozwala to na bardziej efektywne usuwanie z domu zanieczyszczeń, a w szczególności mikroskopijnych pyłków, zarodników grzybów i drobin kurzu wywołujących alergie.
  • W tradycyjnych odkurzaczach przenośnych zassane wraz z zanieczyszczeniami powietrze, po podgrzaniu przez silnik, jest wydmuchiwane z powrotem do odkurzanego pomieszczenia. Wywołuje to ruch powietrza, który dodatkowo wzmaga recyrkulację kurzu w sprzątanym pomieszczeniu. W przypadku Systemu Centralnego Odkurzania zbiornik na zanieczyszczenia znajduje się przy jednostce centralnej, a wydmuch powietrza znajduje się poza odkurzanym pomieszczeniem. Najczęściej jest on umieszczany na zewnątrz budynku.
  • System Centralnego Odkurzania, w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza przenośnego, jest po prostu cichy. Jednostka centralna jest umieszczana zazwyczaj z dala od strefy mieszkalnej i w czasie odkurzania jedynym słyszalnym odgłosem jest odgłos zasysanego powietrza. Odkurzacz nie przeszkadza więc w słuchaniu muzyki lub oglądaniu telewizji przez domowników.
  • Eksploatacja Systemu Centralnego Odkurzacza jest bardziej wygodna. Przy sprzątaniu posługujemy się tylko, podłączanym do gniazd ssących, bardzo lekkim wężem. Tradycyjny odkurzacz przenośny wymaga od nas dźwigania ciężkiego urządzenia, ciągłego monitorowania konieczności wymiany worków i ciągnięcia za sobą splątanego kabla zasilającego.

Reasumując System Centralnego Odkurzacza umożliwia nam praktycznie w 100% usunięcie zanieczyszczeń i alergenów z Twojego domu. W związku z czym znacząco poprawia się jakość powietrza którym oddychamy, a samo odkurzanie jest dokładne, prostsze i bardziej wygodne.

Retra FlexW mojejj ofercie znajdą Państwo odkurzacze centralne kanadyjskiej firmy Trovac właściciela marki "Cyclovac" oraz "Hayden". Proponujemy Państwu profesjonalne wykonanie instalacji centralnego odkurzania w wersji "tradycyjnej" jak Retra Flex / Hide-a-hose

Centralny odkurzacz w systemie Retra Flex to całkiem nowy system naszym rynku pozwalający z jednego gniazda (kasety) odkurzyć cały dom. 

Na czym polega różnica? Pomiędzy systemem tradycyjnym, a Retra Flex?
W skład "tradycyjnej" instalacji centralnego odkurzania wchodzą
Odkurzacz centralny oraz odpowiednio rozmieszczone w budynku gniazda ssawne, szufelki oraz kasety Vroom w taki sposób aby można go było odkurzyć wężem o standardowej długości 9 metrów. System Retra Flex to system chowanego węża, którego użytownicy wyciągają go po prostu ze ściany.

Wizytówka QR

Zeskanuj mnie wprost do telefonu

 

 

tel. 601-781-801